Jupitel - Elektronika dla przedsiębiorczych


Idź do treści

Moduly swiecace LED

Oświetlenie LED

Projektujemy i wytwarzamy moduły świecące LED do różnych zastosowań (głównie dla branży reklamowej). Oferujemy kompletne systemy wraz z zasilaczem i połączeniami, a w razie potrzeby także sterownikiem realizującym rozmaite efekty świetlne. Przy zasilaniu z baterii proponujemy systemy oszczędnego gospodarowania energią poprzez sterowanie impulsowe, automatyczne włączanie i wyłączanie świecenia w zależności od pory dnia albo od natężenia oświetlenia zewnętrznego. Do dyspozycji mamy wszystkie rodzaje diod świecących o róznych barwach i mocy (także power LED-y). Realizujemy zlecenia indywidualne i nietypowe. Naszym klientom służymy doradztwem w doborze najwłaściwszych rozwiązań. Zapraszamy do współpracy.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Taśmy LED jednokolorowe ze sterownikiem

To unikalna oferta na rynku. Taśma elastyczna LED ze zintegrowanym ściemniaczem/sterownikiem i pilotem. Pozwala na zainstalowanie oświetlenia LED bez potrzeby używania nie tylko lutownicy, ale nawet śrubokręta. Wystarczy dołączyć stabilizowany zasilacz 12V ze standardowym wtykiem.

Charakterystyka sterownika:

 • sposób regulacji jasności: PWM ze stałą amplitudą równą napięciu z zasilacza
 • obciążalność: 3A - można wysterować 7,5-metrowy odcinek taśmy LED o gęstości upakowania 60 diod/mb (najpopularniejsza jaka jest dostępna)
 • maksymalna rozdzielczość regulacji - 1/1000
 • sterowanie - pilot IR
 • funkcje pilota: miękkie włączanie / wyłączanie, regulacja jasności, wybór sekwencji: zmiany sinusoidalne, stroboskop, rozbłyski (płomień), symulacja obecności domowników (nieregularne włączanie na krótki okres), 8-stopniowa regulacja prędkości sekwencji
 • pamięć nieulotna wybranych nastaw (po przerwaniu zasilania przywracany jest tryb pracy sprzed wyłączenia)
 • akcesoria w zestawie: pilot VL-IR4


Oferujemy rolki z 5-metrowymi taśmami o dowolnym kolorze świecenia i dowolnej gęstości diod (w obudowie PLCC2/3528). Ceny się zmieniają, prosimy zapytać podając kolor (biały zimny / biały ciepły / czerwony / zielony / różowy / niebieski / żółty) oraz gęstość diod (30/60/96 na metr). Na życzenie przygotowujemy także odcinki o innej długości nieprzekraczającej dopuszczanej obciążalności sterownika. Możliwe jest również dołączenie taśm z diodami w obudowie PLCC6/5050.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Paski LED monokolor 6mm

Paski z serii 6mm mają zastosowanie tam, gdzie standardowe taśmy LED okazują się zbyt szerokie, albo nie da się ich przyciąć na żądaną długość. Paski są robione z użyciem super-jasnych diod w obudowie PLCC2 montowanych na laminacie o grubości 0,7mm. Grubość paska z elementami to zaledwie 2,7mm. Paski są elastyczne i można je wyginać do minimalnego promienia 10cm. Diody mogą mieć dowolny dostępny kolor i żądaną jasność, a w razie braku dostatecznie jasnych diod można je na życzenie rozmieścić odpowiednio gęściej. Na jednym pasku możemy montować (przeplatać) diody o różnych kolorach. Paski są przeznaczone do zasilania zasilaczem stabilizowanym 12V lub dodatkowo przy użyciu ściemniacza.

Wykonujemy paski o różnych długościach i ilościach diod. Maksymalna długość pojedynczego paska to 45cm, ale na życzenie możemy je łączyć w dłuższe odcinki, albo w łańcuchy połączone miękkim przewodem. Do chwili obecnej powstały paski wyszczególnione w tablicy poniżej, ale zaprojektowanie dowolnego innego paska nie stanowi problemu, nie wydłuży czasu realizacji zamówienia ani nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla zamawiającego.

typ
paska

długość płytki [mm]

szerokość płytki [mm]

liczba
diod

odstęp między diodami [mm]

B-220

187,5

6,1

12

15,5

B-230

402,3

6,1

20

20,5

B-231

210,0

6,1

10

21,8

B-232

214,0

6,1

11

19,7

B-233

200,0

6,1

12

17,0

B-240

331,5

6,1

16

20,9

B-241

325,0

6,3

16

26,3

B-247

289,0

5,7

18

14,5

B-252

116,5

5,5

9

13,0

B-253

116,5

5,5

8

15,2

B-259

390,0

5,7

18

21,7

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pierścień LED RGB ze sterownikiem

Pierścień powstał na zamówienie producenta luster. Zamocowany pod lustrzaną powierzchnią frontu oświetla zmatowione brzegi lustra. Projekt zyskał również parę innych zastosowań, był używany w sklepowych słupkach reklamowych zrobionych z rulonu białej matowej folii przepuszczającej światło, a także w ekspozycyjnych podstawach pod monitory komputerowe. W pierwotnym zastosowaniu projekt wymagał znalezienia nietypowych diod świecących o podwyższonej mocy składowej czerwonej - kolor czerwony był najsilniej tłumiony w szkle zastosowanym do produkcji luster i ze zwykłymi diodami uzyskiwane barwy były zbyt zimne.

Pierścień posiada wmontowany miniaturowy sterownik umożliwiający ustawienie dowolnego koloru świecenia (jednego z około 30 tysięcy możliwych) albo uruchomienie zmiennej sekwencji kolorów i regulację prędkości zmian. Do realizacji tych funkcji służy pilot VL-IR9. Raz wybrana barwa lub sekwencja świetlna pozostaje zapisana w pamięci nieulotnej sterownika, dlatego pierścień RGB może być również używany bez pilota.

Pierścień bazuje na cienkim sprężystym laminacie, który w przeciwieństwie do standardowej taśmy LED, samoczynnie zachowuje kształt zbliżony do koła.

Parametry techniczne:

 • 18 super-jasnych diod RGB z podwojoną mocą koloru czerwonego
 • średnica wewnętrzna - 10cm
 • średnica zewnętrzna - 11cm
 • szerokość 10,3mm
 • napięcie zasilania 12V
 • pobór prądu przy świecących na maksimum wszystkich diodach - ok. 450mA
 • pobór prądu przy włączonej świetlnej sekwencji sinusoidalnych zmian barwy - ok. 200mA
 • możliwość zasilania z baterii z wykorzystaniem projektu B-260

Strona główna | Oświetlenie LED | Projekty - Usługi | Dla Serwisu RTV | Galeria - Referencje | Firma | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego